Noutăţi, anunţuri

Site-ul www.miculprint.eu dedicat elevilor este online

O inițiativă de succes!
Posted by Site admin Sunday, March 24, 2013 2:57:00 PM Categories: Anunt general

La adresa www.miculprint.eu a prins viață visul de a oferi gratuit materiale online pentru învățare și evaluare elevilor din clasele III-VIII.

Inițiativă a directorului școlii Ighiu, îmbrățișată de ISJ Alba, ISJ BIhor și ISJ Olt acesta permite elevilor realizarea de activități online pentru recuperarea rămânerilor în urmă și umplerea golurilor înregistrate în pregătire într-un context modern, centrat pe dezvoltarea de competențe, adaptiv.

Incadrarea cu personal didactic 2010-2011

Posted by Site admin Thursday, October 14, 2010 2:25:24 PM
Fisierul cu incadrarea personalului didactic din anul scolar 2010-2011 se poate viziona de aici.
View User Profile for Nicu Truta

Raport anual de evaluare interna a calitatii invatamantului

Posted by Site admin Thursday, October 14, 2010 1:46:39 PM

Teste online la Matematica

Posted by Site admin Friday, March 12, 2010 4:18:04 PM
Pentru elevii care se pregătesc să susțină examenele naționale am pregătit exerciții simple, din Partea I, cu verificare online. Ele pot fi accesate la adresa http://www.scoalaighiu.ro/TesteMate/. Pe acetea fiecare elev ar trebui să le știe rezolva fără greșeli.

Posted by Site admin Wednesday, January 27, 2010 9:25:07 PM

Migrare aplicatie afişare situaţie şcolară!

In urma îmbunătăţirilor aduse (plus conexiune şi server mult mai rapid), a extinderii funcţionalităţilor sale, aplicaţia pentru afişarea online a situaţiei şcolare - AMICUS- şi-a schimbat adresa de internet. Ea poate fi accesată la adresa http://alba.neweducation.ro. Datele de conectare nu mai sunt valabile, cei interesaţi, părinţi şi cadre didactice, vă rog să mă contactaţi pe adresa vlasin@gmail.com (sau prin formularul de contact de pe site-ul www.neweducation.ro) pentru a primi alte date de conectare.

Director

Prof. Ioan Vlaşin

Posted by Site admin Thursday, January 14, 2010 11:27:05 AM

Convocare la aniversare!

Stimaţi elevi, părinţi, colegi,

Domnitorul poeziei româneşti, D-l Mihai Eminescu, vă invită să luaţi parte la activităţile prilejuite de aniversarea a 160 de la naşterea sa, vineri, 15 ianuarie 2010, de la ora 9,30.

Invitatul special din acest an este d-l Prof.univ.dr. Gheorghe Remete de la Facultatea de Teologie, Universitatea 1 Decembrie, Alba Iulia.

Vă aşteptăm la sărbătoarea noastră şi vă asigurăm că veţi pleca mai bogaţi sufleteşte.

Cancelarul Domniei Sale,

Prof. Ioan Vlaşin

View User Profile for Admin

Program de formare a debutantilor in invatamant

Posted by Site admin Thursday, November 05, 2009 11:00:20 AM

ISJ Alba vine in intampinarea debutantilor in invatamant cu un program de formare care se desfasoara in zilele de 12 si 13 noiembrie 2009. Pentru mai multe detalii aici.

View User Profile for Nicu Truta

Agenda metodica 2009 - 2010

Posted by Site admin Thursday, November 05, 2009 10:13:17 AM Categories: Anunt general

A aparut Agenda Metodica pentru anul scoalr 2009 - 2010, cei interesati o pot viziona aici.

Site-ul admiterii 2009

Posted by Site admin Wednesday, June 10, 2009 9:38:54 AM Categories: Anunt general

Pentru elevii care termina în acest an clasa a VIII-a a fost publicat Site-ul admiterii 2009, care poate fi accesat la adresa www.admitereliceu.ro . Aici pot fi găsite informaţii despre toate locurile ce pot fi ocupate de absolvenţii clasei a VIII în toată ţara.

Posted by Site admin Monday, June 01, 2009 9:03:09 AM Categories: Anunt general

Avem onoarea de a vă invita pe site-ul pe care am centralizat aproape toate opţiunile noastre privind educaţia: www.neweducation.ro.

Aici puteţi găsi foarte multe informaţii utile, de la dezvoltarea personală şi comunicare până la filozofia educaţiei, legile învăţării, etc..

O secţiune specială este pentru părinţi. În secţiunea video puteţi găsi un curs de educare a părinţilor, în care sunt abordate toate problemele de bază cu care se confruntă părinţii.

1.06.2009

Page 8 of 9 << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > >>