http://forum.scoalaighiu.ro - locul nostru din lumea virtuală în care opiniile dv. pot fi prezentate şi susţinute. Dar nu numai, poate fi şi locul în care putem fi mai bine cunoscuţi sau ne putem chiar afirma cu talentele şi munca noastră.

Vă invităm să vă exprimaţi dezinhibaţi punctele de vedere, chiar dacă nu sunt "in trendul" zilelor acestea. Să vă aduceţi contribuţia ca măcar în zona comunităţii noastre lucrurile să meargă mai bine. Pentru orice contribuţie spre bine, chiar dacă înseamnă propunere sau critică în vederea abandonării unor obiceiuri proaste vă suntem recunoscători.

Sperăm să fie aici prezenţi şi elevi şi foşti elevi, să participe la discuţii cu profesorii, fără teamă că pentru opiniile lor sincere vor avea de suferit. Poate fi pusă în discuţie şi conducerea şcolii. Să avem grijă să nu transformăm criticile în bârfă. Adică să păstrăm o dreaptă judecată în care să punem şi cele bune la socoteală, nu doar cele rele, nu să "desfinţăm" persoane ci doar să îndreptăm lucrurile. Că de defecte suntem mai plini decât de calităţi. Ele cresc mai greu, şi trebuie îngrijite cu atenţie. Să găsim deci şi ce fac bine oamenii şi să îi încurajăm, altfel pot abandona şi obiceiurile bune.

Discuţiile pot avea loc pe orice teme, confruntările de idei fac bine la sănătatea creierului şi ne ajută să ne cunoaştem mai bine. De aceea vă aşteptăm cu drag să vă înregistraţi şi să ne îmbogăţim unii de a alţii.